Sofra Sırları
5.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.4 /10 (3641)
70,335 Görüntülenme

Sofra Sırları

İlk gösterimi Altın Koza olarak da bilinen Adana Uluslararası Film Festivali'nde yapılan Sofra Sırları Türk kara mizah dram filmidir. 2018 yapımı olan filmin başrollerinde Demet Evgar, Fatih Al ve Alican Yücesoy yer alıyor. Türk sinemasının ilk "yemek stilisti" kullanılan filmi olmasıyla da Türk Sinema Tarihindeki yerini alıyor Sofra Sırları.
Senaryosu Ümit Ünal'a ait olan filmin yönetmenliğini de Ünal yapıyor. Filmin orijinal senaryosunda İngiltere'de yaşayan bir kadını anlatan ve rol için senaryoyu ilk yazdığı zamanlarda Serra Yılmaz'ı düşünen Ünal, değişen şartlar sebebiyle senaryoyu Türk toplum yapısına uyarlamış ve iş sebebiyle taşraya yerleşmek zorunda kalan bir aileyi anlatmış.


İlk gösterimi Altın Koza olarak da bilinen Adana Uluslararası Film Festivali’nde yapılan Sofra Sırları Türk kara mizah dram filmidir. 2018 yapımı olan filmin başrollerinde Demet Evgar, Fatih Al ve Alican Yücesoy yer alıyor. Türk sinemasının ilk “yemek stilisti” kullanılan filmi olmasıyla da Türk Sinema Tarihindeki yerini alıyor Sofra Sırları.
Senaryosu Ümit Ünal’a ait olan filmin yönetmenliğini de Ünal yapıyor. Filmin orijinal senaryosunda İngiltere’de yaşayan bir kadını anlatan ve rol için senaryoyu ilk yazdığı zamanlarda Serra Yılmaz’ı düşünen Ünal, değişen şartlar sebebiyle senaryoyu Türk toplum yapısına uyarlamış ve iş sebebiyle taşraya yerleşmek zorunda kalan bir aileyi anlatmış.
Filmde aşık olarak evlendiği kocasının işi sebebiyle hayatını Anadolu’da geçiren, naif, sevimli ve utangaç bir kadın olan Neslihan (Demet Evgar), hayatını adadığı kocasının onu bir türlü takdir etmemesi ve sürekli aşağılayıp aldatması sonucu değişmeye başlar. Çevresindekilerin teker teker ölmesiyle bütün şüphelerin odağı olan Neslihan’ı, yurt dışında eğitim görmüş, hırslı, zeki ve genç bir komiser yakalamaya çalışır. Bir türlü elle tutulur bir kanıt bulamayan komiser karşısında Neslihan işlediği cinayetlerden masummuş gibi sıyrılmayı başarır.
Türk aile yapısı, kadının ailedeki konumu ve kadına yapılan doğru veya yanlış tutumların değişik, biraz kara mizah katılarak, biraz da dramatik bir şekilde anlatıldığı Sofra Sırları, yıldız oyuncu kadrosu ve başarılı senaryosuyla izleyicilerin ve eleştirmenlerin beğenisini topluyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.
    Zaten üye misin? Giriş Yap